Polska

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy – co robić z dzieckiem w Toruniu?

Wakacje w pełni, a my korzystając z niezbyt sprzyjającej pogody wybraliśmy się do toruńskiego Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Czy warto wybrać się tam z trzylatką i jakie atrakcje przygotowało dla nas pierwsze w kujawsko – pomorskim centrum nauki?

 

Młyn Wiedzy – informacje praktyczne

Centrum Nowoczesności mieści się przy ul. Władysława Łokietka 5. Budynek zlokalizowany jest w dawnych Młynach Toruńskich, które zostały zrewitalizowane i zaadaptowane dla szerzenia działalności edukacyjnej. Centrum mieści się w bardzo dobrej lokalizacji, łatwo dostać się do niego zarówno autobusem, tramwajem, jak i pociągiem. Dokładny opis dojazdów znajduje się również tutaj

Do Centrum możemy wybrać się w każdy dzień tygodnia, oprócz poniedziałków (nieczynne). Od wtorku do piątku CN otwarte jest w godzinach 10:00 – 16:00, w weekendy 11:00 – 17:00. Na stronie internetowej znajdziemy też dni kiedy Centrum jest nieczynne, są to święta tj. Wigilia Bożego Narodzenia czy Boże Ciało. Przed wizytą warto sprawdzić dokładnie jak działa Centrum. Tym bardziej, że poza wakacjami Centrum wyznacza konkretne tury zwiedzania, w których można wejść na wystawy. Wszystkie informacje na bieżąco są uaktualniane na stronie internetowej www.mlynwiedzy.org.pl

Ceny biletów. Interesowały nas bilety indywidualne, nie posiadamy Karty Dużej Rodziny, chociaż z taką kartą bilety kosztują tylko 10zł. Nas obowiązywały bilety normalne – 18zł oraz ulgowe – 13zł. Przy minimum 4 osobach można również zakupić bilet rodzinny (38zł), a dzieci do 2 roku życia mogą wejść bezpłatnie.

 

zdobywamswiat - centrum nowoczesnosci mlyn wiedzy
Ja w kalejdoskopie

 

Co warto zobaczyć w Centrum Nowoczesności z trzylatką

Dość długo zbieraliśmy się, aby wreszcie do Centrum pojechać. Moje wcześniejsze wizyty utwierdzały mnie w przekonaniu, że dwulatka stamtąd nie wyniesie za wiele i myślę, że miałam dobre przeczucie. Zwiedzając Młyn Wiedzy z małym dzieckiem nie warto zwiedzać wszystkiego od razu. Całe Centrum podzielone jest na piętra, na których znajdują się wystawy stałe i czasowe.

 

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *