Europa

Dzień 1 – wypożyczamy kampera

Nasza droga rozpoczęła się już o 4 rano. Z Torunia musieliśmy dostać się do Krakowa, skąd wypożyczaliśmy naszego 8 osobowego Fiata Ducato. Dzięki firmie Camper Holiday mogliśmy spełnić nasze wakacyjne marzenia o podróżowaniu kamperem w świat 🙂 Nawigacja wskazywała nam jedynie 4,5 godziny do miejsca przeznaczenia, ale jak to podróż z małym dzieckiem zawsze się wydłuża. Postanowiliśmy o 8 rano wejść na Jasną Górę i przed wyjazdem rzucić okiem na przygotowania do zbliżającego się święta 15 sierpnia i nadejścia tłumów pielgrzymek z każdego zakątka Polski.

 

Dzwon na Jasnej Górzej w Częstochowie
Jasna Góra o 8 rano

 

Właściwie to nasza przygoda rozpoczęła się już dzień wcześniej, ponieważ nie wiem jakim cudem mieliśmy zamiar spakować się w 7 osób do jednego auta. Pomysł był jakby nie patrzeć bynajmniej nie do zrealizowania, bo jak tu upchnąć 7 osób zapakowanych na 14 dni w jednego małego Sharana. Koniec końców wyruszyliśmy dwoma autami, które były zapakowane po brzegi i ledwo się do nich zmieściliśmy.

Do Zakrzowa, gdzie była siedziba firmy dotarliśmy około godziny 11 i tam od razu szybki instruktaż, przepakowanie i podpisanie umowy. Wszystko poszło bardzo sprawnie i po pozostawieniu naszych aut na bezpłatnym parkingu właściciela wypożyczalni ruszyliśmy przed siebie.

 

Nasze pierwsze wrażenia z kampera
Nasz Fiat Ducato Pla Yes 690 gotowy do drogi

 

Dość mocno zmęczeni już 7 godzinną jazdą postanowiliśmy znaleźć postój blisko wody – temperatura na termometrze powyżej 30 stopni. jedno zerknięcie na naszą aplikację park4night i dość szybko odnaleźliśmy parking w Grodzisku, niecałą godzinę drogi z Zakrzowa. Parking znajdował się zaraz po zjeździe z drogi. Pojawiały się na niej co chwilę przejeżdżające samochody, ale my właściwie chcieliśmy tylko zjeść i ochłodzić się w płynącej w pobliżu rzecze. Namiary na nasz parking GPS 49.9650, 19.4536

 

Pierwsze wrażenia z jazdy kamperem
Pierwsze wrażenia z jazdy kamperem

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *